Armoede is een onrecht!

De grondrechten van mensen in armoede zijn in gevaar. Mensen vallen uit de boot door allerlei drempels en steeds strengere voorwaarden. Het Netwerk tegen Armoede pleit voor een betere toegang en bescherming van de grondrechten.

Deel onze campagne en doe mee op 17 oktober!

Waarom de toegang tot grondrechten centraal?

De grondrechten van mensen in armoede zijn in gevaar. We horen steeds meer het ‘eigen schuld, dikke bult’-verhaal weerklinken in de samenleving en de media. De toegang tot grondrechten wordt steeds moeilijker voor mensen in maatschappelijk kwetsbare positie door steeds strengere voorwaarden, digitalisering en complexe regelgeving en administratie.

Lees meer

Aanbevelingen voor betere toegang en bescherming van grondrechten

We hebben samen met mensen in armoede uit onze verenigingen een aantal algemene aanbevelingen geformuleerd om de toegang tot grondrechten te verbeteren en toegankelijker te maken. Verder hebben we ook specifieke aanbevelingen voor verschillende thema's, zoals gezondheid, sociale bescherming, wonen, werk, onderwijs en vrije tijd.

Lees de aanbevelingen

Volg ons


Blijf op de hoogte

Schrijf je hier in voor de nieuwsbrief

Steun ons nu

Uw steun helpt mensen om een toekomst uit te bouwen en de strijd aan te binden met armoede en sociale uitsluiting. Samen met mensen in armoede zoeken we naar structurele oplossingen die écht werken.

Steun ons
Deze website maakt gebruik van cookies om uw gebruikersgemak te verbeteren.
Ik ga akkoord.  Lees meer.